Quizy o lekturach

„W pustyni i w puszczy”. Wyprawa ze Stasiem i Nel

Napisane przez Karolina

Przygoda, w której można się zatracić i opowieść o odwadze, bezkompromisowości, sile i determinacji… W pustyni i w puszczy to wciąż działająca na wyobraźnię powieść dla młodego czytelnika, chociaż od jej pierwszego wydania upłynęło już ponad sto lat.

Oczywiście, zmieniła się również mentalność i na wiele rzeczy patrzy się inaczej. Z punktu widzenia współczesnego rodzica umiejętności Stasia budzą co prawda szacunek, ale trudno sobie wyobrazić, by posiadał je chłopiec w tym wieku. I oczywiście nie chcemy, by zdarzył się splot okoliczności, który każe przejść naszym dzieciom przez pokazany W pustyni i w puszczy test.

Niemniej jako zabawa literacka – to zupełnie co innego. Działa na wyobraźnię i rozpala żądzę przygód, którą można zaspokajać bezpiecznie w obrębie własnej kreatywności, co jest istotnym warunkiem rozwoju. Lektura niesie ze sobą również naukę o tym, jak ważna jest wierność sobie i odpowiedzialność za innych, a także budowania w sobie pewności, że możemy polegać na własnych zaletach i umiejętnościach. Nigdy nie wiadomo, kiedy niespodziewanie się przydadzą!

O Autorze

Karolina