Quizy o lekturach

„Tajemniczy ogród”. Piękno przyrody i piękno duszy

Napisane przez Karolina

Czego szukamy, gdy narasta w nas bezradność, zmęczenie, poczucie bezsensu i zagubienia? Spokoju, który pomoże nam się uleczyć i od nowa dostrzec to, co naprawdę ważne, dzięki czemu wyruszymy w drogę z odświeżoną perspektywą i zapasem sił.

Gdzie szukać takiego spokoju? Oczywiście recepta dla każdego może okazać się inna, różnimy się od siebie i wszyscy mamy odmienne oczekiwania. Niemniej dla wielu osób odpowiedzią będzie kontakt z naturą. Na łonie przyrody, pośród świeżej i nieposkromionej zieleni oddychamy pełną piersią, swobodniej. Czujemy ulgę, odnajdując własne miejsce w porządku świata, ponownie odkrywając, że jesteśmy pełnoprawną częścią większego, sprawnie funkcjonującego mechanizmu, więc możemy też zaufać sami sobie i nie będzie to błędem.

Bohaterowie książki Tajemniczy ogród test tego typu przechodzili na co dzień i też na początku nie było im wcale łatwo. Odnalezienie w sobie siły, woli i chęci, gdy się utkwiło w pewnym schemacie, bywa nawet bolesne, wymaga wyrwania się ze swojej strefy komfortu. Ale czy bez radykalnego pierwszego kroku można liczyć na świeży start? Warto się odważyć na zmiany, tak jak to uczynili Mary i Colin.

O Autorze

Karolina