Różności

Sprawdzian z biologii klasa 6 dział 1 – Świat zwierząt – Puls życia

Napisane przez Karolina

Po opanowaniu podstaw zawartych w podręczniku do klasy piątej, w klasie szóstej skupiamy się na bardziej zaawansowanej, szczegółowej wiedzy dotyczącej poszczególnych dziedzin, którymi zajmuje się biologia jako nauka o życiu.

W sferze zainteresowania biologii znajdują się wszelkie organizmy żywe: jak są zbudowane, jak funkcjonują, pobierają pokarm, rozmnażają się, realizują inne czynności życiowe. Sprawdzian z biologii klasa 6 dział 1 – Świat zwierząt – Puls życia dotyczy rozdziału poświęconego olbrzymiej grupie, jaką są zwierzęta. W kolejnych latach nauki oczywiście niejednokrotnie przyjdzie powracać do tematu zwierząt w sposób bardziej szczegółowy, analizując różne organizmy od tych najprostszych, jednokomórkowych, po maksymalnie złożone ssaki i oczywiście człowieka.

Przyjdzie też czas na poznawanie tajników poszczególnych układów i tego, jak się różnią na przykład u płazów, gadów czy ptaków. Ten konkretny rozdział stanowi pewne wprowadzenie, przytacza podstawowe definicje i prostą systematykę, dobrze więc go opanować w stu procentach, bo z mocną bazą wszystko później będzie zdecydowanie łatwiejsze do przyswojenia.

O Autorze

Karolina