Różności

Quizy o psach – jak nie kochać tych czworonogów?

Napisane przez Karolina

Mniejsze, większe, gładkowłose i puchate, z krótkim albo długim pyskiem, smukłe bądź przysadziste, z zakręconym czy prostym ogonkiem – psy są najrozmaitsze. I trudno wyobrazić sobie lepszych przyjaciół i bardziej oddanych towarzyszy.

Każdy, kto chociaż raz miał psa, raczej już nie wyobraża sobie domu bez obecności węszącego mokrego nosa i czterech rozpędzonych łap. Życie jest piękniejsze i bardziej pogodne, gdy ktoś tak radośnie wita nas po po powrocie do domu, cieszy się niepomiernie, że nas rano widzi, podstawia się pod pieszczoty, towarzyszy na spacerach i w zabawach. W zamian za to wszystko, co ofiarowują nam psy, my też jesteśmy im winni odpowiednią opiekę, obronę i troskę. Wymaga to zebrania pewnej wiedzy, ale przecież nasi przyjaciele są tego warci!

Rozwiązując quizy o psach możemy się przekonać, jak wiele informacji mamy na temat naszych czworonożnych towarzyszy. Czy potrafimy rozpoznawać bardziej i mniej znane rasy? Czy znamy szczegóły zachowań? Czy wiemy, jakie zagrożenia i choroby czyhają na zwierzaki i jak je przed tym uchronić? Czy przyswoiliśmy zasady zapewnienia psom właściwego poziomu dobrostanu? To wszystko ważne informacje dla wszystkich, którzy pragną czuć się odpowiedzialnymi opiekunami zwierzęcia.

O Autorze

Karolina