Różności

Dyktando klasa 3. Sprawdź swoją wiedzę ortograficzną!

Napisane przez Karolina

Na poziomie klasy trzeciej szkoły podstawowej najważniejsze zasady ortografii powinny być już wstępnie opanowane. Pomaga w tym czytanie dużej liczby książek na odpowiednim poziomie językowym, ćwiczenia i oczywiście dyktanda.

Niektórym nauka ortografii przychodzi jak najbardziej naturalnie, dla innych jest prawdziwą zmorą i już w dorosłym życiu zastanawiają się, gdzie wstawić „ch” a gdzie „h” – i to wcale nie dlatego, że cierpią na dysleksję. Niemniej dużo powtórzeń i sumienność w nauce bardzo ułatwiają zadanie. Dyktando klasa 3 to kilkanaście zdań opracowanych na podstawie programu trzeciej klasy szkoły podstawowej, dzięki którym dziecko może przekonać się o swoich silnych stronach i jednocześnie ortograficznych brakach.

W przykładach przewijają się między innymi takie słowa jak „trójkąt”, „chodnik”, „żołnierz” czy „bohater”. Po rozwiązaniu quizu można ustawić sobie dalszy plan powtórek, mając już świadomość, co sprawia nam w ortografii największą trudność. Po opanowaniu bazy będzie można ruszyć dalej z bardziej zaawansowanym materiałem – na przykład rozwiązując dyktanda dla starszych klas.

O Autorze

Karolina