Quizy wiedzy ogólnej Różności

Sprawdzian z fizyki klasa 8 – Spotkania z fizyką

Napisane przez Karolina

W ostatniej klasie szkoły podstawowej poziom nauczania fizyki jest już dosyć wyśrubowany. Do pokonania są niełatwe tematy, które wymagają pracy, zaangażowania i skupienia tak na definicjach, jak i na wzorach.

Zanim podejdzie do końcowego testu – fizyka klasa 8 Spotkania z fizyką – podsumowującego wiadomości z wszystkich rozdziałów, które udało się przyswoić w ósmej klasie podczas pracy z podręcznikiem wydawnictwa Nowa Era pod nazwą Spotkania z fizyką, trzeba mieć pewność, że poszczególne rozdziały są same w sobie wystarczająco zrozumiałe i przejrzyste. Można to zrobić, rozwiązując quizy oparte o każdy z nich. I tak sprawdzian z fizyki klasa 8 dział 1 dotyczy elektrostatyki, zjawiska elektryzowania się ciał, jednostek ładunku elektrycznego w atomach czy też przewodników i izolatorów: jak działają i do czego służą.

Z kolei sprawdzian z fizyki klasa 8 dział 2 dotyczy sekretów prądu elektrycznego, obejmując takie pojęcia, jak napięcie i natężenie prądu, opór elektryczny czy praca i moc – tu z pewnością nie zabraknie wzorów. Sprawdzian z fizyki klasa 8 dział 3 przetestuje opanowanie przez uczniów rozdziału dotyczącego magnetyzmu: biegunów, elektromagnesów, silników. Następny w kolejności sprawdzian z fizyki klasa 8 dział 4 zawiera pytania o ruch drgający, fale dźwiękowe i magnetyczne czy wysokość dźwięku. I wreszcie ostatni: sprawdzian z fizyki klasa 8 dział 5 kończy szkolną przygodę z fizyką, a jego tematem jest optyka, czyli na przykład soczewki, zwierciadła, rozszczepienie i skupienie światła oraz otrzymywanie obrazów.

O Autorze

Karolina