Quizy wiedzy ogólnej

Quizy tematyczne dla pasjonatów

Napisane przez Karolina

Nie od dzisiaj wiadomo, że quizy wiedzy cieszą się wielką popularnością. W zestawieniu najpopularniejszych quizów zazwyczaj dominują w pierwszej dziesiątce. Niemniej nie dotyczy to tylko quizów wiedzy ogólnej.

Quizy wiedzy ogólnej z natury rzeczy są dosyć wymagające z uwagi na swoją przekrojowość. Nie da się po prostu być specjalistą od wszystkiego i zawsze, nawet jeśli dysponujemy orientacją na wysokim poziomie. Zawsze zatem jest element zaskoczenia. Trochę inaczej rozwiązują to natomiast quizy tematyczne. Te koncentrują się już na wybranej dziedzinie – mniej lub bardziej niszowej – bądź motywie, analogicznie mniej bądź bardziej szczegółowo ujętym.

Dlatego można uznać, że quizy tematyczne są skierowane przede wszystkim do pasjonatów danej dziedziny, którzy albo specjalizują się w niej zawodowo, albo w ramach prywatnego hobby gromadzą informacje i rozszerzają umiejętności, wiedzę i kompetencje. Tego rodzaju sprawdzian z powodzeniem może stać się jednym z elementów praktykowania ulubionej pasji, zwłaszcza gdy z jakiegoś powodu nie możemy mieć z nią bezpośredniego kontaktu na co dzień (na przykład poza sezonem). I zawsze miło się przekonać, czy zaliczamy się już do specjalistów w temacie, czy dobrze byłoby jeszcze co nieco pouzupełniać.

O Autorze

Karolina