Quizy wiedzy ogólnej

Quizy o zwierzętach. Jak wiele wiesz o życiu zwierząt?

Napisane przez Karolina

Czym byłby nasz świat bez zwierząt? Stałby się bez wątpienia dużo uboższy i pusty. Można tak śmiało stwierdzić nie tylko w odniesieniu do towarzyszących nam na stałe zwierząt domowych, ale też do tych dzikich, żyjących na wolności.

Wszystkim zwierzętom człowiek jest winien poszanowanie i opiekę, tak jak jest je winien samej planecie. Na szczęście jest wiele osób, którym dobro braci mniejszych leży na sercu i którzy wkładają wiele wysiłku w poprawę ich losu, przywrócenie równowagi naturalnego środowiska, zapobieganie okrucieństwu, zapewnianie optymalnych warunków życia. Wiele z nich to pasjonaci, dla których zwierzęta i wiedza o nich są niezwykle istotne. Żeby pospieszyć z pomocą, trzeba wiedzieć, jaka pomoc jest potrzebna, a to wymaga gromadzenia jak największej liczby wiadomości.

Quizy o zwierzętach stanowią miłą rozrywkę również dla tych, których po prostu świat zwierząt fascynuje i uważają, że kryje się w nim niezwykłe bogactwo. Tak rzeczywiście jest. Niektóre z quizów odnoszą się do tych zwierząt, które dobrze znamy na co dzień, jak koty, psy czy konie, swoją reprezentację mają jednak również te bardziej egzotyczne, łącznie z najmniejszymi organizmami. Nie brakuje też bardziej specjalistycznych sprawdzianów wiedzy dotyczących np. zwierzęcych rekordów.

O Autorze

Karolina