Quizy wiedzy ogólnej

Quizy maturalne. Przygotowanie do egzaminu dojrzałości

Napisane przez Karolina

Na przestrzeni szkolnej edukacji mierzymy się z kilkoma przełomowymi elementami, wyznaczanymi przez egzaminy. Pierwszym tak istotnym sprawdzianem jest egzamin ósmoklasisty, drugim zaś bez wątpienia egzamin maturalny.

Matura to przełomowa chwila między dzieciństwem a dorosłością. Stanowi granicę, za którą stajemy się bardziej odpowiedzialni za siebie, swoje życiowe wybory i własną przyszłość. Rozważamy, gdzie chcemy się zobaczyć za kilka kolejnych lat, jakie studia nas pociągają, jakiego rodzaju zawody, w czym kryją się nasze największe talenty i uzdolnienia. Przygotowanie do tego momentu jest równie istotne, jak samo podjęcie decyzji. Mając w perspektywie egzamin, zaczynamy rozważać, które partie materiału wypadałoby powtórzyć, gdzie są nasze największe braki.

Z pomocą mogą tu przyjść quizy maturalne, przekrojowo odnoszące się do różnych przedmiotów i związanych z nimi gałęzi wiedzy. W ten sposób na przykład można oswoić umysł z analizowaniem motywów literackich, sprawdzić znajomość lektur czy reguł ortografii i gramatyki. Analogicznie jeżeli chodzi o przedmioty ścisłe czy języki obce albo na przykład daty i epoki w historii. To szybki i pewny sposób na podsumowanie, uporządkowanie i utrwalenie swojej wiedzy.

O Autorze

Karolina