Quizy wiedzy ogólnej

Egzamin ósmoklasisty. Sprawdź, czy zdasz!

Napisane przez Karolina

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy tak poważny sprawdzian w życiu młodego ucznia. Ma za zadanie nie tylko skontrolować jego dotychczas uzyskaną wiedzę, ale też przygotować do presji egzaminów jako takich.

Nadchodzi moment, kiedy trzeba podjąć bardzo ważną, praktycznie kluczową decyzję dotyczącą dalszej edukacji na poziomie średnim. Czy będzie to liceum, technikum, a może szkoła zupełnie innego rodzaju? Są pierwsze rozmowy i plany dotyczące kierunku kształcenia, marzeń zawodowych. To bardzo ważna chwila, do której trzeba się odpowiednio przygotować, sumiennie powtarzając materiał i angażując się odpowiedzialnie w naukę. Dobrze zatem znaleźć sposób na to, by sobie w tym w miarę możliwości pomóc.

Jedną z opcji jest sprawdzanie poziomu swojego przygotowania i uświadamianie sobie istnienia ewentualnych braków za pośrednictwem testów online. Egzamin ósmoklasisty matematyka pomoże w uporządkowaniu wiedzy ścisłej w zakresie algebry, arytmetyki i geometrii. Egzamin ósmoklasisty angielski sprawdzi orientację w zakresie języka obcego, słownictwa i gramatyki. Egzamin ósmoklasisty polski odwołuje się natomiast do lektur, rozumienia tekstu pisanego i motywów literackich. Podsumowując egzamin ósmoklasisty obejmujący wszystkie trzy przedmioty to również dobra metoda na ćwiczenie elastyczności umysłu.

O Autorze

Karolina