Quizy wiedzy ogólnej

Fizyka klasa 7 Spotkania z fizyką

Napisane przez Karolina

Fizyka dla wielu z nas jest przedmiotem sprawiającym sporo kłopotów. Wystarczy odpuścić cokolwiek po drodze, by poważnie się pogubić przy opanowywaniu kolejnych partii materiału. Dlatego też bardzo istotne jest poczucie, że żaden element nie jest niejasny, zanim ruszymy z nauką dalej.

W klasie siódmej praca z fizyką jako przedmiotem rozpoczyna się na poważnie. Podręcznik z serii Spotkania z fizyką wydawnictwa Nowa Era obejmuje łącznie aż siedem rozdziałów, więc ich przyswojenie wymaga sporego nakładu czasu i starań. Każdy rozdział jest poświęcony innym zagadnieniom. I tak sprawdzian z fizyki klasa 7 dział 1 zarysowuje podstawy, takiej jak wielkości fizyczne, pomiary i podstawowe rodzaje oddziaływań. Sprawdzian z fizyki klasa 7 dział 2 odnosi się do materii, jej właściwości i budowy, masy i siły ciężkości, gęstości i jej wyznaczania. Sprawdzian z fizyki klasa 7 dział 3 to z kolei hydrostatyka i aerostatyka, tu spotkamy się między innymi z Archimedesem i Pascalem.

Ruch i jego względność oraz rodzaje to kinematyka, na której koncentruje się sprawdzian z fizyki klasa 7 dział 4. W następnej kolejności przychodzi pora na sprawdzian z fizyki klasa 7 dział 5, tu bohaterem będzie Isaac Newton i sformułowane przez niego zasady dynamiki. Energia, moc i praca – tego z kolei będą dotyczyć pytania, które zawiera sprawdzian z fizyki klasa 7 dział 6. I wreszcie sama końcówka, już naprawdę blisko do finału: sprawdzian z fizyki klasa 7 dział 7 to termodynamika, czyli między innymi sposoby przekazywania ciepła, zmiany stanu skupienia czy temperatura. Udało się to wszystko odpowiednio dobrze opanować? Jeśli tak, to przekrojowy sprawdzian fizyka klasa 7 Spotkania z fizyką będzie już tylko formalnością!

O Autorze

Karolina