Różności

Najpopularniejsze quizy. Które rozwiązujemy najchętniej?

Napisane przez Karolina

Jakiego typu quizy cieszą się największym zainteresowaniem rozwiązujących? Co najbardziej interesuje ludzi, którzy cenią sobie testy online jako przyjemną rozrywkę i umysłowy trening?

Można się o tym z łatwością przekonać, przeglądając najpopularniejsze quizy, czyli takie, które na przestrzeni dłuższego czasu uzyskały największą liczbę rozwiązań. Są one chętnie udostępniane i polecane przez użytkowników. Szybki przegląd wskazuje, że sporym zainteresowaniem cieszą się quizy wiedzy, zwłaszcza te na wyższym poziomie trudności, skierowane do wymagającego odbiorcy. Przyjemność rozwiązującym sprawiają również zagadki, zarówno te szybkie i hasłowe, jak i bardziej złożone.

Jednak również quizy psychologiczne mają swoje miejsce w pierwszej dziesiątce. Najchętniej wybierane są te, które dotyczą predyspozycji zawodowych i wyboru przyszłej profesji, jak również decyzji o kierunku studiów zgodnym z preferencjami. Nie brakuje też chętnych do poznania własnego ilorazu inteligencji – sprawdziany IQ zawsze plasują się wysoko. Użytkownicy często sięgają po bardziej wyspecjalizowane quizy wiedzy, na przykład dotyczące typowych błędów językowych albo faktów z historii. Lubimy też sprawdzać zasób własnego słownictwa i rozumienie „trudnych” słownikowych definicji.

O Autorze

Karolina