Różności

Bardzo smaczne quizy o jedzeniu

Napisane przez Karolina

Jedzenie to w życiu jedna z prawdziwych przyjemności (pod warunkiem, że podchodzi się do niego z rozsądkiem). A dla niektórych może wręcz stać się pasją – zarówno jeżeli chodzi o gotowanie i wymyślanie potraw, jak i poznawanie dań z różnych zakątków globu.

Każdy kraj może pochwalić się swoimi regionalnymi potrawami, z których jest szczególnie dumny. Rozmaite kuchnie mają swoich zwolenników i przeciwników – dla jednych kuchnia niemiecka będzie pożywna i obfita, dla innych zbyt tłusta. Jedni nie wyobrażają sobie życia bez smakołyków z kuchni tajskiej, dla drugich jednak jest ona zbyt ostro przyprawiona. Niemniej samo zgłębianie, testowanie, poznawanie smaków, zestawień, aromatów i dodatków samo w sobie jest ciekawą przygodą.

Rozwiązując quizy o jedzeniu można się przekonać, że z kulinariami w gruncie rzeczy wiąże się olbrzymia wiedza. Nie tylko od strony praktycznych umiejętności w gotowaniu, ale też znajomości potraw i związanych z nimi tradycji. Jest to interesujące jako przyczynek do poznawania kultury poszczególnych krajów, nie mówiąc już o tym, że zawsze lepiej wiedzieć, co kryje się pod tajemniczo brzmiącą nazwą dania w karcie restauracyjnej!

O Autorze

Karolina