Różności

Dyktando klasa 4. Czy nie popełnisz żadnego błędu?

Napisane przez Karolina

Czy lubisz sprawdzać swoją znajomość gramatyki i ortografii? Zawsze można zacząć od podstaw, a potem systematycznie piąć się w górę. A granicy nie ma, można osiągnąć wszystko. Na początku szkolne dyktando, a na końcu… na przykład doktorat?

Opanowanie podstawowych zasad ortografii już w szkole podstawowej bardzo się przydaje później, gdy pojawiają się złożone konstrukcje językowe, wyjątki, rzadko spotykane słowa i słowa łatwo mylone ze względu na podobną wymowę. Człowiek, który dużo i chętnie czyta, w naturalny sposób przyswaja właściwy zapis poszczególnych słów, dlatego zawsze warto rozwijać się czytelniczo, już od najmłodszych lat.

I oczywiście od najmłodszych lat sprawdzać się poprzez dyktanda. Dyktando klasa 4 zostało opracowane w oparciu o program nauki języka polskiego dla uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej. Zadaniem rozwiązującego jest właściwe uzupełnienie słowa w kilkunastu zdaniach. Przykładowe hasła to między innymi „herbata”, „róża”, „przedrzeźniać” czy „skórzany”. Jesteś pewien, że w żadnym z nich nie popełniłbyś błędu? Czasami nawet to, co pozornie banalne, potrafi nas zaskoczyć i zwieść na manowce.

O Autorze

Karolina