Quizy psychologiczne

Testy psychologiczne i testy osobowości

Napisane przez Karolina

Sięganie po quizy psychologiczne to nie tylko sposób na to, by dowiedzieć się o sobie czegoś nowego, ale też często podpowiedź względem problemów w naszym życiu i decyzji, które przychodzi nam podejmować.

Termin testy psychologiczne jest bowiem pojemny. Dlatego łatwo można w ich gronie znaleźć coś skrojonego na miarę dla siebie, w zależności od własnych upodobań: od tych rozrywkowych, z przymrużeniem oka, po poważne testy osobowościowe. Możemy się na przykład dowiedzieć, czy udałoby się nam przejść test wykrywaczem kłamstw. Poddać sympatycznemu testowi złożonemu z kilku pytań, w którym autorzy quizu próbują zgadywać – czy urodziliśmy się na wsi czy w mieście, jakie mamy wykształcenie, kiedy zdawaliśmy maturę, czym zajmujemy się zawodowo.

Są też testy psychologiczne odnoszące się do daty urodzenia i jej wpływu na osobowość, znaków zodiaku, numerologii. Te poważniejsze, z bardziej naukowym zacięciem, są skierowane do osób szukających definicji dla swoich problemów. Czy to jeszcze zwykły smutek, czy już depresja? Czy przejawiamy symptomy nerwicy? Czy cierpimy z powodu zaburzeń osobowości? Możliwości jest tak wiele, że nic, tylko sięgać, szukać i czerpać pełnymi garściami z tego bogactwa.

O Autorze

Karolina