Quizy psychologiczne Różności

Quiz dla znajomych o sobie samym – czy warto?

Napisane przez Quizowy Maniak

Ostatnia moda w Internecie to… quizy o sobie samym 😉 Jak to działa? Idea jest bardzo prosta – wchodzisz na stronę, na której możesz założyć quiz dla znajomych (my polecamy portal QuizMe.pl) i wybierasz właściwy typ quizu. Na początek dobrym wyborem jest quiz wiedzy. W quizie tego typu musisz wymyślać pytania związane z Tobą, które mają jedną poprawną odpowiedź. Za każdy poprawny strzał uczestnik otrzymuje punkt, a suma punktów na końcu pozwala mu zobaczyć finalny wynik, który możesz opatrzyć ciekawym opisem. Jeżeli nie chcesz, żeby uczestnicy widzieli poprawną odpowiedź po odpowiedzi na pytanie, możesz wybrać quiz uniwersalny.

Czy takie quizy warto tworzyć? Są za i przeciw – chyba jak zawsze, ale wszak generalnie najmądrzejszą odpowiedzią na każde pytanie i do tego dającą się prawie zawsze zastosować jest: „to zależy” :)) Quiz o sobie to naprawdę dobra zabawa, która szczególnie w kilku przypadkach sprawdza się wyjątkowo dobrze. Jesteś w związku? To świetna forma sprawdzenia, jak dobrze zna Cię Twoja druga połówka (bonus jest tak, że zobaczysz, gdzie popełniła błędy). W serwisie QuizMe bardzo łatwo zakłada się quizy prywatne, które widoczne są tylko dla osób, które o quizie powiadomisz i w takim wypadku, powinieneś wybrać ten właśnie rodzaj quizu. Jeżeli masz bliskie grono przyjaciół, to ich też można sprawdzić – dobrze wtedy wymyślać pytania ciut bardziej „odjechane” – nawet jeżeli nie będą wiedzieć, to przekonasz się, co naprawdę myślą albo chociaż jakie mają intuicje. Sprawdzanie, na co głosowali Twoi znajomi to też świetna zabawa – tym razem dla Ciebie.

A czy są jakieś przeciw? Stworzenie dobrego quizu wymaga trochę czasu i poświęcenia. Następnie trzeba go jeszcze „rozpromować” – ta część nie jest specjalnie trudna – quiz można łatwo wysłać do znajomych na Facebooku. Wyniki quizu mogą jednak wiązać się też z lekkim rozczarowaniem, że znajomi wcale nie znają nas tak dobrze, jak się spodziewaliśmy. Na wszystko trzeba jednak patrzeć z przymrużeniem oka i z dystansem do siebie i do innych (a może specjalnie zaznaczali absurdalne odpowiedzi, żebyśmy myśleli, że oni tak myślą, ale teraz to oni nie wiedzą, że my wiemy, że oni wiedzą :)).

Jako ciekawostka dodamy, że tworząc quiz na QuizMe możemy poprosić znajomych o zostawienie opinii po quizie i poprosić, żeby napisali coś od siebie, albo chociaż ocenili czy quiz im się podobał. To bardzo dobry pomysł, bo skoro sam już napracowałeś się nad quizem, to niech oni też wysilą się i napiszą chociaż o nim krótką opinię!

Podsumowując – jeżeli masz odpowiedni dystans do siebie to taki „quiz o mnie” może być świetną zabawą i przyjemną rozrywką dla Twoich znajomych. Stworzenie quizu wymaga poświęcenia stosunkowo niedużej ilości czasu, więc do klawiatury i do dzieła!

O Autorze

Quizowy Maniak

Jako Prawdziwi Quizowi Maniacy naprawdę znamy się na rzeczy i wiemy, które quizy są warte polecenia. Tutaj wybieramy i selekcjonujemy quizowe perełki.