Różności Zagadki i łamigłówki

Test na inteligencję

Napisane przez Quizowy Maniak

Niektórzy z nas stronią od testów IQ jak ognia, gdyż po prostu nie lubią być oceniani albo boją się, że test im najzwyczajniej w świecie „nie pójdzie” i pogorszy to ich samopoczucie i samoocenę. Jest to duży błąd, gdyż samo podejście do testu na inteligencję i zmierzenie się z zadaniami pokazuje hart ducha i umysłu takiej osoby. Jeżeli jednak chcesz zaspokoić swoją ciekawość w domowym zaciszu najlepiej spróbować podejść do testu anonimowo w Internecie. Ostatnio znaleźliśmy bardzo ciekawy Test IQ w serwisie Quizowa.pl.

Nawet jeżeli nie interesuje Cię finalny wynik to zmierzenie się z zadaniami z testu będzie niewątpliwie przyjemnym wyzwaniem umysłowym. A trenowanie naszego umysłu powinno być częścią naszej codziennej rutyny i codziennych obowiązków. Tak jak, a przynajmniej, tak jak powinniśmy, kilka razy w tygodniu chodzić do siłowni lub biegać, tak powinniśmy kilka razy w tygodniu trenować nasze szare komórki. One też tego potrzebują!

W jaki sposób to robić? Wspomniany test na inteligencję to bardzo dobry początek – samo głowienie się nad zadaniami jest dla nas i dla naszego mózgu bardzo korzystne. Internet roi się od różnego typu zagadek i łamigłówek, więc materiały są tylko parę kliknięć stąd! Pamiętaj, że iloraz inteligencji to coś, nad czym można pracować i go poprawiać! Dobrym startem może być nawet rozwiązywanie sudoku. Zwykłe czytanie książki też jest dobrym pomysłem, chociaż osobiście zachęcamy też do wyzwań, które są bardziej aktywne niż pasywne (ale książki matematyczne są już jak najbardziej ok :)). Najważniejsze, żeby nie zapominać o treningu, bo wszak narządy nietrenowane zanikają!

O Autorze

Quizowy Maniak

Jako Prawdziwi Quizowi Maniacy naprawdę znamy się na rzeczy i wiemy, które quizy są warte polecenia. Tutaj wybieramy i selekcjonujemy quizowe perełki.