Quizy geograficzne

Quizy geograficzne o państwach europejskich

Napisane przez Quizowy Maniak

Dobre quizy geograficzne powinny przenosić nas w podróż do krajów, których dotyczą. Znalezienie takich quizów wcale nie jest łatwe! Ostatnio trafiliśmy jednak na bardzo ciekawy dział w serwisie QuizMe.pl: Quizy geograficzne. W dziale tym zgromadzone są najlepsze quizy tworzone przez użytkowników serwisu i dotyczące bardzo szeroko pojętej geografii. Znajdziemy tam zarówno quizy dotyczące geografii Polski, geografii świata, ale przede wszystkim związane z podróżami i konkretnymi krajami lub nawet miastami.

Fontanna di Trevi w Rzymie, żródło: Wikipedia

Przede wszystkim niesamowicie podobał nam się ich klimat. Rozwiązując Quiz o Włoszech niemal da się poczuć klimat włoskich kawiarenek, w tle słychać gdzieś śpiew weneckich gondolierów, a gdy tylko na chwilę się w nim zasłuchamy, momentalnie przenosimy się wprost pod fontannę di Trevi w Rzymie: Aż niemal chce się zacytować George’a Byrona: „Italio! O, Italio! Ty, która posiadasz śmiertelny dar piękna!”. A skoro już jesteśmy przy cytatach, to jeszcze ciekawostka i spostrzeżenie Nicka Squires’a: „Włochy chlubią się liczbą dialektów, która prawie dorównuje różnorodności makaronów. Gdy po swojemu mówią neapolitańczycy, nie są ich w stanie zrozumieć rzymianie, mimo że portowe miasto oddalone jest od stolicy zaledwie nieco ponad godzinę drogi pociągiem.” Gdy już Włochy nas jednak nieco znudzą, możemy zmienić klimat na odrobinę bardziej surowy i przenieść się do naszych zachodnich sąsiadów, czyli Niemiec. 

Quiz o Niemczech zabierze nas w podróż do ojczyzny Goethego i sprawdzi naszą wiedzę zarówno o historii jak i kulturze. O ile pamiętasz, kto wywiesił 95 tez na drzwiach kościoła w Wittenberdze w XVI wieku, nie masz się jednak czego obawiać (a jeżeli nie pamiętasz, to też warto to sobie przypomnieć :)). Bardzo podobał nam się fakt, że quiz jest dość przekrojowy i nie zapomina o tak ważnych elementach jak niemiecka kuchnia! Czy będziesz pamiętał, z czym prawdziwy Niemiec spożywa kiełbasę lub golonkę? (Oczywiście oprócz piwa :)) Niemal da się poczuć klimat Oktoberfest! A gdy wizyta w Niemczech dobiegnie końca, podróżować można dalej…

Moulin Rouge w Paryżu

Dlaczego by jeszcze nie odwiedzić Francji? Wszak cała Polska wie, że „w Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle”, ale Ty możesz sprawdzić, czy wiesz coś więcej. Francja to również kraj wielkich artystów i paryskiej bohemy. Quiz o Francji szybko zweryfikuje naszą wiedzę a zarazem przeniesie nas w paryski klimat. Szybki wypad pod wieżę Eiffla, a zaraz potem do historycznej dzielnicy Paryża położonej na wzgórzu, w której znajduje się słynny kabaret Moulin Rouge (pamiętasz jak się ona nazywa?). Francja to też muzea (wszak to tutaj znajduje się Mona Lisa i Wenus z Milo) oraz kolebka największego wyścigu kolarskiego świata, czyli Tour de France. Wyścig, jak i chyba całe kolarstwo, straciło trochę jednak na prestiżu po aferze dopingowej z udziałem Lance’a Armstronga. Idźmy więc dalej – Francja to przecież też wielkie aktorki – Catherine Deneuve, Brigitte Bardot, Sophia Loren. Te panie zrewolucjonizowały kino i miały ogromny wpływ na jego obecny kształt. A w quizie nie zabraknie też historii – który król Francji powiedział „Państwo to ja”? Nie będziemy zdradzać więcej szczegółów – quiz po prostu trzeba rozwiązać. Dodatkowo zdradzimy, że wszystkie to quizy mają też swoje drugie części! Zabawy na pewno nie zabraknie a my szczególnie polecamy wspólne rozwiązywanie quizów z rodziną i … niech wygra lepszy!

 

O Autorze

Quizowy Maniak

Jako Prawdziwi Quizowi Maniacy naprawdę znamy się na rzeczy i wiemy, które quizy są warte polecenia. Tutaj wybieramy i selekcjonujemy quizowe perełki.