Quizy geograficzne

Quiz o Polsce. Jak wiele wiesz o kraju, w którym żyjesz?

Napisane przez Karolina

Jak wiele tak naprawdę wiemy o kraju, w którym wyrośliśmy i w którym żyjemy? Nasze otoczenie jest dla nas czymś zupełnie zwyczajnym, po prostu obserwujemy je na co dzień. Czasami jednak warto na chwilę się zatrzymać i przyjrzeć z bliska stanowi własnej wiedzy.

Między innymi z uwagi na wieloletnią, obfitują w wydarzenia historię Polska jest krajem interesującym i zasługującym na zgłębianie. Informacji, które można gromadzić, jest bez liku – od dat ważnych wydarzeń po odkrywców i pionierów, od zabytków i atrakcji turystycznych po literatów, muzyków i innych piewców kultury, którym zawdzięczamy polski dorobek.

Quiz o Polsce jest przeznaczony dla tych wszystkich, którzy nie zadowalają się bezrefleksyjnością, chcą wiedzieć i rozumieć więcej, a także mieć świadomość tego, co wymaga w ich wiedzy poprawy czy uzupełnienia. Pytania dotyczą różnych dziedzin związanych z polską historią, geografią czy kulturą, zatem bez wątpienia przetestują zasób posiadanych przez nas wiadomości bardzo starannie i gruntownie.

O Autorze

Karolina