Quizy o lekturach

Harry Potter. Nie jesteś chyba mugolem?

Napisane przez Karolina

Harry Potter! Młodzieniec, który od nowa odkrył przed nami piękno i niezwykłość czarów oraz – jak głoszą wydawcy – przywrócił całym pokoleniom dzieci sympatię do książek i czytania.

Nie da się ukryć – wiele dzieciaków dosłownie wychowało się na serii i dorastało wraz z Harrym. Każdy tom bowiem dotyczył kolejnego roku jego nauki w Hogwarcie i w każdym prezentował zachowania i postawy charakterystyczne dla swojego wieku. Szczególnie nieznośny był chyba w Zakonie Feniksa, bo to właśnie na ten tom przypada apogeum zbuntowanego dojrzewania wkraczającego powoli w dorosłość nastolatka. Co prawda – nastolatkiem jest Harry niezwykłym, i to wcale nie dlatego, że dysponuje umiejętnościami magicznymi. Któż bowiem może powiedzieć o sobie, że jest częścią przepowiedni i że na jego niedoświadczonych barkach spoczywa ciężar uratowania całej społeczności czarodziejów?

Hasło quiz Harry Potter jest często wpisywane w wyszukiwarkę przez czytelników serii, którzy zgłębiali przygody Pottera tyle razy, że czują, iż wiedzą o nich praktycznie wszystko. Czasami jednak przesadna pewność siebie może okazać się zgubna, co dotyczy każdej dziedziny wiedzy!

O Autorze

Karolina