Quizy o lekturach

Jak dobrze znasz lekturę „Hobbit, czyli tam i z powrotem”?

Napisane przez Karolina

Książki pisane przez J.R.R.Tolkiena cieszą się od lat olbrzymią popularnością i dla wielu osób stają się często pierwszym krokiem w kierunku poznania klasycznej literatury fantasy.

Oczywiście najczęściej mowa o jego największym dokonaniu, czyli o Władcy Pierścieni. Wielka wyprawa Froda i jego wiernego służącego i przyjaciela, Sama, w towarzystwie innych członków drużyny, połączonych wspólnym celem: oporem przeciwko zagrażającej światu ciemności, rozpala wyobraźnię. Jest tam wszystko: barwne tło, niezwykła historia, wyjątkowe postaci, dramaty i konflikty, zbrojne potyczki i zapierająca dech w piersiach uroda krajobrazu, jest też ponadczasowe, mądre przesłanie.

Jednak trzeba pamiętać, że każda przygoda ma gdzieś swój początek. A zanim nastał Frodo, był przecież jego wuj, Bilbo. W przypadku książki Hobbit, czyli tam i z powrotem test znajomości lektury dotyczy właśnie opisu jego przeżyć, gdy zdecydował się wyjść ze swojej strefy komfortu, porzucić wygodną norkę w Shire i ruszyć z krasnoludami i Gandalfem w nieznane. Poznanie szczegółów fabuły Hobbita to dobry wstęp przed sięgnięciem po Władcę Pierścieni, ponieważ niejeden wątek stanie się dzięki temu bardziej przejrzysty.

O Autorze

Karolina