Quizy wiedzy ogólnej

Quizy wiedzy ogólnej i nie tylko

Napisane przez Karolina

Najciekawsze w quizach wiedzy – szczególnie tych sprawdzających wiedzę ogólną – jest to, że właściwie nigdy nie wiadomo, czego można się spodziewać.

Wiadomo, że nikt, choćby najbardziej obyty, wykształcony i dysponujący znakomitą pamięcią, nie zdoła opanować wszystkich ważnych informacji z absolutnie wszystkich dziedzin. Zwłaszcza jeśli są nie do końca typowe. Dlatego quizy wiedzy pełnią rolę nie tylko sprawdzającą i motywacyjną, ale również po prostu informacyjną. Nigdy nie wiadomo, kiedy dowiemy się czegoś ciekawego, o czym dotąd nie mieliśmy pojęcia, a co kiedyś może okazać się niespodziewanie przydatne.

Sprawdziany wiedzy mogą poza tym zachęcić rozwiązującego do wyjścia poza strefę komfortu, czyli zmierzenia się z dziedzinami, z którymi na co dzień nie ma specjalnie styczności. Na przykład humanista może zagłębić się w przedmioty ścisłe, jak matematyka, fizyka i chemia, i odwrotnie – ścisłowiec ma szansę sprawdzić swoją wiedzę z zakresu literatury, historii czy języków. A dążenie do wszechstronności to przecież gra warta świeczki.

O Autorze

Karolina