Quizy wiedzy ogólnej

Biologia klasa 7 Puls życia – sprawdzian

Napisane przez Karolina

Nauka biologii w klasie siódmej skupia się przede wszystkim na człowieku. Poszczególne rozdziały odnoszą się do poszczególnych układów w organizmie ludzkim, składających się na sprawnie funkcjonującą całość.

Ponieważ materiał jest obfity i szczegółowy, zanim zabierzemy się za przekrojowy sprawdzian z podręcznika wydawnictwa Nowa Era biologia klasa 7 Puls życia, dobrze jest uzyskać pewność, że pojedyncze rozdziały (a jest ich aż jedenaście) zostały odpowiednio sumiennie opanowane.

Sprawdzian z biologii klasa 7 dział 1 to wprowadzenie do tematu, skupiające się na ogólnych zagadnieniach wiedzy biologicznej.

Sprawdzian z biologii klasa 7 dział 2 dotyczy skóry, jej licznych funkcji, budowy i wytworów skórnych.

Sprawdzian z biologii klasa 7 dział 3 skupia się na aparacie ruchu, kościach i mięśniach.

Sprawdzian z biologii klasa 7 dział 4 zapoznaje uczniów z tajnikami funkcjonowania układu pokarmowego.

Sprawdzian z biologii klasa 7 dział 5 koncentruje się na wiedzy dotyczącej układu krążenia, a sprawdzian z biologii klasa 7 dział 6 – na układzie oddechowym.

Sprawdzian z biologii klasa 7 dział 7 dotyczy układu wydalniczego. Tematem, który podejmuje sprawdzian z biologii klasa 7 dział 8, jest z kolei regulacja nerwowo-hormonalna. Od tego płynnie przechodzimy dalej, gdzie sprawdzian z biologii klasa 7 dział 9 odnosi się do narządów zmysłów.

Sprawdzian z biologii klasa 7 dział 10 jest poświęcony kwestiom rozmnażania i układu rozrodczego, i wreszcie sprawdzian z biologii klasa 7 dział 11 to ostatni rozdział, gdzie tematem jest równowaga wewnętrzna organizmu.

O Autorze

Karolina