Zagadki i łamigłówki

Zagadki logiczne. Sprawdź kondycję swoich szarych komórek!

Napisane przez Karolina

Masz świetną pamięć, bystre oko, które bez problemu rejestruje najmniejsze nawet szczegóły, a przede wszystkim zdyscyplinowany umysł, kierujący się logiką, analityczny, ale też dysponujący umiejętnością wychodzenia poza schemat? Wszelkiego typu łamigłówki powinny ci zatem sprawiać olbrzymią frajdę.

Satysfakcja, która płynie z rozwiązania problemu, zawsze jest olbrzymia. Zagadki logiczne mają oczywiście wiele odmian – niektóre wymagają posłużenia się prostymi obliczeniami i wzorami matematycznymi, na przykład układem równań z niewiadomą, inne są nieco bardziej złożone. W tym wypadku procentuje staranne czytanie ze zrozumieniem, ponieważ sposób sformułowania zagadki jest pomyślany tak, by zwieść rozwiązującego na manowce.

Taka pułapka wydaje się oczywista, ale wielu ludzi nieopatrznie w nią wpada. Jak w każdym przypadku, trening czyni mistrza. Na początku może się wydawać, że zadanie jest za trudne, że właściwie nie ma rozwiązania – nie możemy dostrzec żadnego, które miałoby sens. Z czasem jednak wykształcają się prawidłowe przebiegi myślowe i szlifują umiejętności logiczne. A jak powszechnie wiadomo, w dodatkowe umiejętności zawsze warto inwestować.

O Autorze

Karolina