Zagadki i łamigłówki

Zagadki w Internecie – gdzie, co i jak?

Napisane przez Karolina

Zagadki, niezależnie od formy, naprawdę rozgrzewają mózg do czerwoności. Apelują do logicznego myślenia, błyskotliwości i kreatywności. Bywają podstępne i podchwytliwe – zwiedzeni pozorną prostotą, dajemy się nabrać na niewłaściwą odpowiedź. Niektóre zyskały sobie popularność już wiele dekad temu, nadal jednak są popularne i wciąż rozwiązywane.

Jeśli lubicie trochę pogłówkować,  mamy dla Was ciekawą propozycję na jednym z portali rozrywkowych – Zagadki. Większość łamigłówek jest celna i krótka, ale uruchamia myślenie. Znajdziemy wśród nich taką, która zelektryzowała cały internet, łamigłówkę, którą zadano dzieciom w szkole podstawowej w Hongkongu, jak też zwodniczo banalną zagadkę znaną jako najkrótsza zagadka świata. Niektóre wymagają zdolności logicznych, niektóre znakomitej pamięci, są też takie, które apelują do inteligencji słownej i językowej. Nieodmiennie liczą się kreatywność i nieszablonowe myślenie, wykraczające poza to, co się narzuca od razu. Jeżeli nie boisz się trudnych słów, chcesz się zmierzyć z zagadką przypisywaną Einsteinowi, a abstrakcyjne myślenie to twój atut, spędzisz w dziale z zagadkami wiele przyjemnych chwil. Może to niezły wytrych na koleżeńską imprezę inną niż wszystkie? Może pomysł na to, by zabawić dzieci w deszczowy poranek, a przy okazji skłonić je do myślenia? Zresztą – niektóre niesamowite optyczne iluzje potrafią przecież sprawić, że nie tylko dzieci, ale również dorośli otwierają usta ze zdumienia…

Tak, jak quizy wiedzy są w stanie mam powiedzieć, jak wiele informacji zgromadziliśmy i czy potrafimy je właściwie przywołać w odpowiednim momencie – tak zagadki, łamigłówki i rebusy rozwijają atuty naszego umysłu. Ćwiczenie czyni mistrza, a kto nie chciałby być dumny ze swojej elokwencji i kreatywności? Daj sobie szansę na to, by chociaż przez chwilę poczuć się prawdziwym geniuszem.

O Autorze

Karolina