Różności Zagadki i łamigłówki

Testy na IQ – gdzie ich szukać w Internecie?

Napisane przez Karolina

Wedle ogólnej definicji, inteligencja to umiejętność dostrzegania zmian, adaptowania się do nich i analizowania zmiennych danych z otoczenia, jak też rozumienie, nauka i potem wykorzystywanie nabytych umiejętności w praktyce. Każdy chciałby móc się poszczycić wysokim ilorazem inteligencji. Czy nie kusiło Cię, żeby sprawdzić, jakim dysponujesz?

Quizów sprawdzających IQ w sieci można znaleźć sporo, jednak nie wszystkie są godne takiego samego zaufania. Żeby naprawdę mieć pewność wyników i odpowiedniego poziomu pytań, udajmy się na portal Quizowa.pl. Tam można znaleźć test na inteligencję z naprawdę miarodajnymi wynikami.

Warunkiem uczciwych rezultatów jest oczywiście samodzielnie rozwiązywanie zadań, bez pomocy kalkulatora i wyszukiwarki. Test nie ma ograniczenia czasowego, chociaż można je sobie oczywiście indywidualnie narzucić, jeżeli ktoś ma takie życzenie. Obejmuje łącznie dwadzieścia pytań – to sporo, ale tylko w ten sposób da się zebrać odpowiednio dużo danych, a przede wszystkim skontrolować poziom inteligencji w oparciu o różne jej odmiany. Należy bowiem pamiętać, że IQ to co prawda wskaźnik matematyczny, ale sama inteligencja jako taka ma bardzo indywidualną formę. Niektórzy sprawniej posługują się słowem i łatwo im oszacować, które hasło nie pasuje do pozostałych albo rozwiązać słowny anagram. Inni rozumują przestrzennie, wyszukują prawidłowości i potrafią sprawnie wytypować figurę geometryczną odcinającą się od innych. Jeszcze inni rozumują logicznie i racjonalnie, ci szczególnie dobrze rozwiązują zagadki ciągów liczbowych czy literowych. Są też utalentowani matematycy, zdolni wykonać w głowie nawet skomplikowane działania. Im lepiej radzimy sobie we wszystkich tych dziedzinach, tym przekrojowo wyższy nasz wskaźnik IQ.

Pamiętaj, by przystąpić do quizu na inteligencję, kiedy jesteś wypoczęty i zrelaksowany, nie goni cię czas ani obowiązki, wokół jest cisza i nikt nie odwraca twojej uwagi. Najważniejsze jednak to podejść do tego jak do zabawy, nawet jeśli wynik nie do końca spełnia nasze ambicje!

 

 

O Autorze

Karolina