Quizy wiedzy ogólnej

Gdzie znaleźć dobre quizy wiedzy w sieci?

Napisane przez Karolina

Przyjemność rozwiązywania quizów dla każdego oznacza coś trochę innego. Niektórzy lubią psychotesty, dzięki którym odkrywają nowe aspekty swojej osobowości. Inni z przyjemnością próbują wróżb i zagadek. Jeszcze inni natomiast największą radość odnajdują w quizach wiedzy.

Oczywiście żeby ta radość była pełna, muszą to być quizy różnorodne, na poziomie, dotyczące różnych dziedzin – szczegółowe i przekrojowe, badające wiedzę ogólną – jak również o zróżnicowanym poziomie trudności. Spełnienie wszystkich tych kryteriów znaleźliśmy na portalu Quizowa.pl.

Na portalu znajdziemy też psychotesty i zagadki, ale w quizach wiedzy naprawdę można wybierać i przebierać aż do rozkosznego intelektualnego zmęczenia. Dla ułatwienia quizy są podzielone wedle przejrzystych kategorii, dzięki czemu łatwo można odnaleźć dziedzinę, na której nam zależy albo tematykę, na którą akurat mamy szczególną ochotę. Pierwszy i największy z quizowych działów, wokół którego skupia się cały serwis, to quizy wiedzy. Tu nie zabraknie wymagających sprawdzianów dla tych, którzy lubią niespodzianki i czują się mocni w więcej niż jednej dziedzinie, są obyci, oczytani i spragnieni wyzwania. Czy odpowiesz na każde pytanie? Czy znasz polskie przysłowia? Czy będziesz potrafił zawyżyć statystykę rozwiązań? Są również quizy skupiające się na pojedynczym motywie i jego obecności w kulturze – możesz się spodziewać naprawdę niezwykłych pytań, gdyż kultura jest tutaj rozumiana jako szerokie pojęcie.

Mole książkowe z pewnością chętnie zagłębią się w dziale quizy z literatury. Przewijają się tutaj zarówno quizy bardziej ogólne, jak test literackich skojarzeń, jak i bardziej drobiazgowa analiza znajomości dzieł literackich, twórczości poszczególnych autorów czy określonych gatunków, na przykład literatury kryminalnej.

W dziale quizy geograficzne czekają na podróże nie tylko w obrębie Polski, ale i świata. Rozpoznawanie konturów europejskich miast na mapie czy dopasowanie rzeki do miasta – jeśli w szkole miałeś z geografii piątkę, przekonasz się, czy nadal na nią zasługujesz.

Kolejny dział, czyli historia, jak sama nazwa wskazuje, gromadzi w sobie quizy historyczne. Od starożytności po czasy współczesne, historia Polski, Europy, świata – czego tylko dusza zapragnie. Pytania są przemyślane, dopracowane i na wysokim poziomie – zarówno pod względem językowym, jak i wiedzowym. Czy znasz każdą ważną datę z historii Polski? Jak dobrze radzisz sobie z historią XX wieku?

Specjalnie dla tych, których podejście do wiedzy jest bardziej skoncentrowane na postaciach, zamiast na faktach czy datach, powstała też kategoria ludzie. Tu można między innymi sprawdzić swoją wiedzę na temat znanych Polaków albo przypisać słowa filozofowi, który je wypowiedział. To gratka również dla tych, którzy lubią historię, łączy bowiem przyjemne z pożytecznym.

Quizy wiedzy to fantastyczna rozrywka i rozruch dla szarych komórek, remedium na nudę w deszczowe dni i ożywiająca intelektualnie przygoda. Portal Quizowa.pl można polecić zatem z czystym sumieniem.

O Autorze

Karolina