Quizy geograficzne

Quiz geograficzny. Wiedza o Polsce i świecie

Napisane przez Karolina

Każdy z nas miał w szkole swoją piętę achillesową. Rzadko zdarzają się geniusze, którzy bez większych problemów radzą sobie z każdą dziedziną. Dla jednych wyzwaniem jest opanowanie zasad ortografii. Drudzy mają problem z czytaniem lektur. Inni mozolą się w starciu z działaniami matematycznymi, a jeszcze inni załamują ręce, gdy przychodzi do nauki geografii.

Jednak nawet w przypadku, gdy geografia sprawia problemy, warto mieć opanowane przynajmniej jej podstawy. Ci, którzy uważają ją za swoją pasję, zapewne bez większych problemów rozwiążą quiz geograficzny z wysokim bilansem punktowym. Ci natomiast, którzy czują, że brakuje im solidnych podstaw i mają skłonność do wpadek w tej konkretnej dziedzinie, również mogą zmierzyć się z testem.

Pomoże im to uświadomić sobie, jakiego rodzaju informacje przede wszystkim powinni opanować i przyswoić, by zyskać bazową, potrzebną orientację w temacie. Nie ma przy tym wcale pewności, czy nie zaskoczą samych siebie, uzyskując zupełnie przyzwoity wynik, chociaż na wstępie wydawało się to nierealne. Quiz o geografii to pomysł na oswojenie rodzaju wiedzy, który wydawał się trudny do opanowania i nieprzyjazny, na odczarowanie go na tyle, by – kto wie – polubić geografię zupełnie od nowa.

O Autorze

Karolina