Quizy psychologiczne

Testy psychologiczne. Radość odkrywania siebie samego

Napisane przez Karolina

Kto z nas nie lubi dowiedzieć się o sobie czegoś nowego, a już najlepiej – pozytywnego? To bardzo przyjemny prezent, kiedy ktoś uświadamia nam istnienie cech, o które nawet byśmy się nie podejrzewali. Przy bliższym przyjrzeniu jednak stwierdzamy, że faktycznie, coś w tym jest!

Dostarczaniu tego typu przyjemności służą właśnie testy psychologiczne. Zakres takich testów i ich tematyka są niezwykle szerokie, mogą dotyczyć praktycznie każdego aspektu naszego życia. Będą to emocje, romantyczne związki, relacje z innymi ludźmi, ale też praktyczne predyspozycje, na przykład najbardziej efektywny sposób zdobywania wiedzy. Testy mogą mieć formę konkretnych pytań, a czasami odwołują się do podświadomości poprzez wywoływanie skojarzeń z obrazkami.

Testy psychologiczne to czasami lekka, nawet zabawna rozrywka, którą należy traktować z przymrużeniem oka, służą wtedy przede wszystkim odprężeniu i miłemu spędzeniu czasu. Czasem jednak ich rola jest bardziej złożona, odpowiadają na poważniejsze pytania dotyczące kłopotów, zaburzeń, lęków. Ich rola nie jest diagnostyczna, ale całkiem sprawnie służą jako ukierunkowanie, niejednokrotnie pomagając nam uświadomić sobie, gdzie leży źródło problemu albo jakie braki wymagają uzupełnienia, jeśli zależy nam na poprawieniu komfortu codziennego życia.

O Autorze

Karolina