Quizy historyczne

Sprawdzian z historii klasa 7 dział 1 – Europa po kongresie wiedeńskim – Wczoraj i dziś

Napisane przez Karolina

Nauka historii w klasie siódmej rozpoczyna się od rozdziału poświęconego sytuacji Europy po kongresie wiedeńskim. To przełomowe dziewiętnastowieczne wydarzenie, sankcjonujące zupełnie nowy układ sił na Starym Kontynencie.

Dwie dekady, które miały miejsce przed kongresem, to okres bezwzględnej dominacji Francji na arenie międzynarodowej. Do władzy doszedł wówczas Napoleon, który koronował się na cesarza, a do historii przeszedł jako niezrównany taktyk wojskowy, zwycięzca wielu bitew. Dopiero próba podjęcia bezpośredniej konfrontacji z Rosją na jej własnym terenie skończyła się dla niego ostateczną klęską.

Sprawdzian z historii klasa 7 dział 1 – Europa po kongresie wiedeńskim – Wczoraj i dziś posłuży zatem uporządkowaniu wiedzy nabytej na początku nauki w klasie siódmej, podsumowaniu informacji dotyczących najważniejszych graczy, jacy funkcjonowali wówczas na arenie międzynarodowej, decyzji terytorialnych i zależności politycznych, wpływających na wzajemne relacje powiązanych ze sobą państw.

O Autorze

Karolina