Różności

Sprawdzian z biologii klasa 5 dział 1 – Biologia nauka o życiu – Puls życia

Napisane przez Karolina

Klasa piąta szkoły podstawowej to początek przygody ucznia z nauką nowych przedmiotów, między innymi właśnie biologii. Z pewnością znajdą się uczniowie, dla których ta przygoda przekształci się w wyzwanie na całe życie – w przyszłą ścieżkę zawodową.

Wszystko ma jednak swoje skromne początki – nikt nie jest od razu na najwyższym stopniu zaawansowania! Sprawdzian z biologii klasa 5 dział 1 – Biologia nauka o życiu – Puls życia sprawdza wiedzę zawartą w pierwszym rozdziale podręcznika, czyli odwołuje się do podstaw. Na tej pierwszej prostej uczniowie dowiadują się, czym w istocie biologia jest, czym się zajmuje, jakie dziedziny interesują biologów i czym, w największym skrócie, charakteryzuje się organizm żywy.

Mają również okazję oswoić się z terminami związanymi z obserwacjami, metodą nauką i doświadczeniami, przyswajając sobie podstawowe pojęcia, do których będą jeszcze wracać, w rozszerzonym wydaniu, podczas kolejnych lat edukacji. Być może już ten skromny wstęp rozbudzi w niektórych uczniach prawdziwą pasję, która z czasem będzie tylko potężniała i zachęcała do rozwijania wiedzy, również tej wykraczającej poza szkolny podręcznik.

O Autorze

Karolina