Quizy historyczne

Sprawdzian z historii klasa 5 dział 5 – Społeczeństwo średniowiecza – Wczoraj i dziś

Napisane przez Karolina

Jak już wiadomo, wiedza o średniowieczu jest rozległym elementem wiedzy historycznej. Dlatego po rozdziale o początkach średniowiecza uczniowie zapoznają się ze specyfiką funkcjonowania średniowiecznego społeczeństwa.

Dwa rozdziały podręcznika dotyczące średniowiecza zapoznają uczniów z historią powszechną, w szczególności z historią Europy. Stanowi to ważną bazę i wstęp do opanowywania materiału związanego z Polską i początkami polskiej państwowości.

Sprawdzian z historii klasa 5 dział 5 – Społeczeństwo średniowiecza – Wczoraj i dziś odnosi się do rozdziału podręcznika, w którym uczniowie klasy piątej zapoznali się z definicją systemu feudalnego i jego funkcjonowaniem, zagłębili się w specyfikę pokonywania drogi od pazia do rycerza, odwiedzili średniowieczne miasto i porównali jego codzienne życie z życiem średniowiecznej wsi, odkryli, jak olbrzymie znaczenie miał w średniowieczu Kościół i wreszcie dotarli do elementów kultury średniowiecza, w szczególności do charakterystyki stylów romańskiego i gotyckiego w architekturze.

O Autorze

Karolina