Quizy historyczne

Sprawdzian z historii klasa 4 dział 1 – Z historią na Ty – Wczoraj i dziś

Napisane przez Karolina

Serię podręczników dla szkoły podstawowej Wczoraj i dziś otwiera ten przeznaczony do nauki w czwartej klasie, czyli dla uczniów, którzy dopiero zdobywają pierwsze szlify w zetknięciu z wiedzą historyczną.

Na początku niezbędne jest zdobywanie bazy, na której będzie można potem budować – chociażby nauczyć się prawidłowo wyznaczać wiek danego wydarzenia na podstawie daty, przetworzenia cyfr rzymskich na arabskie czy definiowania pojęcia źródła historycznego. Nie od dzisiaj wiadomo, że podsumowanie i powtórka przerobionego rozdziału przed rozpoczęciem kolejnego to dobre wyjście, zwłaszcza jeśli nie należy się do tych nielicznych szczęściarzy, którzy po jednokrotnym przeczytaniu opanowują na zawsze cały materiał.

Sprawdzian z historii klasa 4 dział 1 – Z historią na Ty – Wczoraj i dziś to zatem okazja, by na podstawie dwunastu pytań sprawdzić, czy wystarczająco dobrze udało się zapamiętać zawartość tematyczną pierwszego, otwierającego rozdziału, dzięki czemu przy kolejnych częściach nie będzie kłopotu z brakami.

O Autorze

Karolina