Quizy filmowe

Quiz filmowy. Miłość do dużego ekranu

Napisane przez Karolina

Odkrycie możliwości zapisywania ruchomych obrazów na taśmie filmowej trudno nazwać inaczej niż przełomowym. To był doniosły moment, który w konsekwencji w ten czy w inny sposób miał wpłynąć na życie milionów ludzi. I wpływa do dzisiaj.

W złotych czasach Hollywood tłumy młodych ludzi pielgrzymowały do Fabryki Snów, mając nadzieję na to, że ich marzenie również się spełni, ktoś dostrzeże w nich „coś” i uczyni gwiazdami ekranu. Niektórym to się udało i dzisiaj każdy pasjonat filmu zna ich nazwiska, a na pewno twarze. Dzisiaj też wielu ludzi nadal podejmuje te same próby, czasami niestety zderzając się boleśnie z rzeczywistością. Ale na setki porażek zawsze przypada jakiś sukces, a skromne początki prowadzą do upragnionej kariery.

Oprócz tych, którzy marzą o występowaniu przed kamerą, jest cała rzesza fanów, wielbicieli kina, pochłaniających pasjami kolejne tytuły – i te współczesne, i bardziej klasyczne. To właśnie przede wszystkim dla nich powstał quiz filmowy. Nic nie daje większej satysfakcji niż świadomość, że pasja idzie w parze z konkretną wiedzą. Miło się dyskutuje z innymi hobbystami na temat filmu, jeśli oprócz przemyśleń na temat scenariusza ma się również pewne zaplecze teoretycznych wiadomości o historii, aktorach, reżyserach i zjawiskach związanych z rozwojem branży czy gatunku filmowego.

O Autorze

Karolina