Różności

Quiz muzyczny. Czy masz dobre ucho?

Napisane przez Karolina

Łagodzi obyczaje, rozluźnia umysł, koi duszę, dla wielu ludzi jest pasją, którą traktują praktycznie i twórczo, dla innych elementem ich codziennego życia, bez którego nie wyobrażają sobie funkcjonowania. Muzyka ma wiele twarzy i wiele różnych odcieni.

Jej historia sięga głęboko korzeniami w przeszłość, gdyż człowiek od bardzo, bardzo dawna miał potrzebę wyrażania swoich przeżyć za pomocą dźwięków. Taneczno-muzyczne rytuały były sposobem społecznej integracji, celebracji świąt, podtrzymywania tradycji i oddawania czci bogom. Dziś każdy może znaleźć w muzyce coś dla siebie, niezależnie od tego, czy jest fanem niezależnych brzmień, klasycznego rocka, lekkiego popu, rytmów elektronicznych czy jeszcze innych realizacji.

Quiz muzyczny to dwanaście pytań o zróżnicowanym stopniu trudności, skierowany nie tylko do wytrawnych melomanów, ale i zwyczajnych sympatyków tematu. Pomoże dla rozrywki sprawdzić i uporządkować wiedzę na temat podstawowych pojęć teoretycznych, nazw instrumentów, najsłynniejszych kompozytorów i wykonawców, zarówno tych sprzed wieków, jak i bardziej współczesnych. Oczywiście – najlepiej rozwiązywać quiz, słuchając ulubionych melodii.

O Autorze

Karolina