Quizy wiedzy ogólnej

Quiz wiedzy o Europie – dla każdego Europejczyka

Napisane przez Karolina

Jak radzisz sobie z wiedzą na temat Europy? Czasami zapominamy o tym prostym przełożeniu – że Polacy są również Europejczykami i tym samym wypada im wiedzieć co nieco o części świata, w której żyją.

Nazwa Europa wywodzi się z greki. Chociaż często określa się ją mianem kontynentu, nie jest to ponoć do końca ścisłe pod względem geograficzno-geologicznym; subkontynent byłby tutaj bardziej prawidłowym określeniem. W starożytności była kolebką dominującej śródziemnomorskiej kultury, tam mieściło się serce potężnej Hellady i ośrodek życia wielkiego rzymskiego imperium.

Wstrząsów w europejskiej historii oczywiście nigdy nie brakowało. W XX wieku Europa doświadczyła tragedii dwóch wojen światowych i kryzysu gospodarczego, który tysiące ludzi pozostawił bez środków do życia. W 1993 roku zorganizowała się międzynarodowa struktura zwana Unią Europejską – pomyślana jako wspólny front współpracujących europejskich państw.

Quiz wiedzy o Europie zahacza o te kwestie i o wiele innych. Warto go rozwiązać, by przetestować samego siebie pod względem posiadanych informacji i być może nawet mile się zaskoczyć.

O Autorze

Karolina