Quizy wiedzy ogólnej

Quiz o świecie. Czy masz dobrą orientację?

Napisane przez Karolina

Czy należysz do osób, które mogą się pochwalić szeroką orientacją w otaczającym cię świecie? I przede wszystkim – czy zależy ci na tym?

Jeżeli zależy, włożenie wysiłku w opanowanie podstaw wiedzy (i również wiedzy nieco bardziej zaawansowanej) zawsze się opłaci. To po prostu coś, co procentuje. Jeśli czujesz się już mocny w temacie, sprawdź się, rozwiązując quiz o świecie. Ambitnie, z marszu i w nadziei na dobry wynik będziesz musiał zmierzyć się z pytaniami niezwykle różnorodnymi, dotyczącymi rozmaitych zagadnień.

Może to być sport, konstrukcja skorupy ziemskiej, historia kultury, ale też bardzo konkretne pytania związane z popularnymi trendami – na przykład o wakacyjny hit Despacito. Trzeba mieć bowiem świadomość, że wiedza oznaczająca orientację w świecie to nie tylko naukowe definicje, wzory, równania i daty, ale też pewne zjawiska, które pochłaniają uwagę ludzi na całym świecie, wpływają na ich życie, zwłaszcza w obecnej dobie internetu. Nie trzeba się im koniecznie poddawać, lubić czy akceptować, dobrze jednak wiedzieć, z czym ma się do czynienia.

O Autorze

Karolina