Quizy wiedzy ogólnej

Quiz wiedzy o wszystkim. Czy jesteś omnibusem?

Napisane przez Karolina

Nie można wiedzieć wszystkiego – z pewnością każdy z nas niejednokrotnie słyszał takie sformułowanie. I oczywiście jest to prawda, niemniej każdy entuzjasta sprawdzania własnej wiedzy lubi testować również jej różnorodność i zakres tematyczny.

Rozwiązując quiz wiedzy o wszystkim można się zatem spodziewać podróży w wielu różnych kierunkach. Co więcej, dotyczy to nie tylko encyklopedycznych definicji, które kojarzymy z informacjami z podręcznika, ale też ogólnej orientacji w świecie. Czy rozpoznasz na przykład twarz znanego piłkarza albo właściwie wskażesz brytyjską stację telewizyjną?

Oczywiście ambitniejszych pytań nie brakuje. Zahaczają o najrozmaitsze dziedziny – a to chemia i reakcja chemiczna, a to nazwa związana z biologią, a to położenie konkretnego kraju na mapie… Do końca nigdy nie wiadomo, czego można się za chwilę spodziewać, i to zapewne właśnie czyni to wyzwanie interesującym, zwłaszcza dla tych, którzy na quizach wiedzy zjedli zęby i wydaje im się, że nic już ich nie zaskoczy.

O Autorze

Karolina