Quizy o lekturach

Quizy o książkach dla wszystkich, którzy kochają czytać

Napisane przez Karolina

Mawia się, że kto czyta książki, ten żyje podwójnie. I w tym powiedzeniu kryje się dużo prawdy. To za pośrednictwem książek wyprawiamy się na nowe, nieodkryte terytoria. Cofamy w czasie albo wręcz przeciwnie – wybiegamy do przodu.

Podróżujemy po wszystkich kontynentach i poza naszą galaktykę. Wnikamy w umysły bohaterów: prawdziwych i fikcyjnych, herosów i złoczyńców, przeciętniaków i wybitnych jednostek, mężczyzn i kobiet. Książki tworzą świat, który można przemierzać bez końca.

Ciekawe quizy o książkach są tworzone przez ludzi, którzy nie wyobrażają sobie życia bez lektury i chcą podzielić się z innymi swoją pasją. Czasami skupiają się na jednym autorze bądź jednym konkretnym tytule, czasami zahaczają o gatunek, o epokę, o przewijające się w książkach motywy. Stawiają wyzwanie przed maniakami literatury, którzy chcą przetestować swoją pamięć, ale zwracają się również do początkujących czytelników, rozpoczynających przygodę ze słowem pisanym i poszukującym inspiracji. Najprzyjemniejsze jest oczywiście czytanie samo w sobie, ale rozwiązany quiz książkowy pozwala na swój sposób podsycić i przedłużyć tę przyjemność, nadając jej trochę inny wymiar.

O Autorze

Karolina