Quizy historyczne

Sprawdzian z historii klasa 5 dział 3 – Starożytny Rzym – Wczoraj i dziś

Napisane przez Karolina

Naturalnym drugim etapem po opanowaniu historii starożytnej Grecji jest przejście do informacji związanych ze starożytnym Rzymem. Wpływ tego potężnego organizmu odczuwamy do dzisiaj w kształcie współczesnej państwowości i prawa.

Uczniowie przekonają się, że Rzym wiele przejął po Grecji – na przykład mitologia Rzymian wykształciła się w oparciu o greckie mity, spotkamy tam podobnych bogów, chociaż o odmiennych imionach. Hera będzie Junoną, Zeus Jowiszem, a Afrodyta – Wenus. Sprawdzian z historii klasa 5 dział 3 – Starożytny Rzym – Wczoraj i dziś pomoże uczniom powtórzyć sobie materiał na przykład przed klasówką.

Nauka o starożytnym Rzymie obejmuje mityczne początki jego założenia wraz z wilczycą, która miała wykarmić Remusa i Romulusa, specyfikę działania republiki i jej przeobrażenia w cesarstwo, drogę do olbrzymiej europejskiej potęgi i co oznaczało imperium rzymskie w czasach największej świetności. Uczniowie zapoznają się z codziennym życiem Wiecznego Miasta, z dokonaniami, które kolejne cywilizacje przejęły po Rzymianach, oraz jak wyglądały początki chrześcijaństwa.

O Autorze

Karolina