Quizy o lekturach

Maturalna powtórka z lektur obowiązkowych

Napisane przez Karolina

Jak najlepiej przygotować się do matury z języka polskiego? Każdy wypracowuje sobie oczywiście indywidualny system, który sprawdza się u niego najlepiej, bo co dobre dla jednej osoby, niekoniecznie musi sprawdzić się u innej. Niemniej sprawdzenie, czy dobrze opanowało się zakres materiału związany z lekturami obowiązkowymi, przyda się raczej praktycznie każdemu.

Mając w perspektywie maturę wiele długich godzin spędza się na nauce wielu przedmiotów. To angażujące i siłą rzeczy wyczerpujące, więc każde ułatwienie i usprawnienie jest na wagę złota. Lektury do matury trzeba sobie czasami odświeżyć, a czasami okazuje się, że zapadły nam w pamięć tak dobrze, że nie ma potrzeby, by to robić. Aby się przekonać, jak jest w rzeczywistości, warto sięgnąć po testy maturalne z lektur. Kilkanaście pytań dotyczących miejsc, postaci, wydarzeń i szczegółów fabuły natychmiast udowodni, gdzie trzeba jeszcze poćwiczyć, a gdzie wszystko jest w najlepszym porządku.

To oczywiste, że niektóre lektury pasują nam bardziej, inne zaś mniej, ale niestety – egzamin nie wybiera, możemy się na nim spodziewać wszystkiego, co tylko znajdowało się w podstawie programowej. Dodatkowe zabezpieczenie zatem nie zawadzi, zwłaszcza w przyjemnej, szybkiej i wymagającej minimum wysiłku formie quizu. Trudność też można sobie stopniować, przechodząc od testów łatwych do tych bardziej wymagających. A może nawet się okaże, że i te ulubione książki kryją przed nami jakieś tajemnice, które przyjemnie będzie odkryć?

O Autorze

Karolina