Quizy o lekturach

Chcesz zdać maturę? Przeczytaj lekturę!

Napisane przez Karolina

Ta matura! Niejednego przeraża perspektywa pierwszego w życiu tak poważnego egzaminu. Myśli się o nim jako o przełomowym momencie, o kroku w dorosłość.

Po maturze przychodzi czas na poważne decyzje, wpływające na całą naszą przyszłość. Wybór studiów i ścieżki przyszłej kariery, pierwsze doświadczenia zawodowe… matura zapowiada, że beztroski okres nastolęctwa właśnie się kończy i czas w pełni wziąć za siebie odpowiedzialność, nie oglądając się na nikogo.


Dobre przygotowanie do matury jest elementem rozbudzania w sobie tejże odpowiedzialności. To w gruncie rzeczy długi egzamin wstępny, dzięki któremu nie rzucamy się z marszu na głęboką wodę, ale oswajamy nasze perspektywy i budujemy nastawienie, które do nich mamy. Aby powiodła się matura, lektury trzeba mieć opanowane na tip-top. Nie chodzi tylko o ich treść, ale również kontekst historyczny, znaczenie, przewijające się motywy. Rozwiązywanie quizu o lekturach to sposób na to, by znaleźć w nauce dodatkowy sympatyczny akcent i źródło satysfakcji. Nigdzie nie jest przecież napisane, że zgłębianie wiedzy ma być nieprzyjemne!

O Autorze

Karolina