Różności

Stwórz quiz i ciesz się satysfakcją, jaką daje sukces!

Napisane przez Karolina

Rozwiązywanie quizów daje wiele przyjemności, ale w wielu z nas tkwi też kreatywna żyłka, potrzeba twórczego wyżycia się, której pragniemy dać ujście. Tę chęć można swobodnie zaspokoić, korzystając z możliwości stworzenia quizu samodzielnie.

Hasło „stwórz quiz” na pierwszy rzut oka brzmi jak wyzwanie, zwłaszcza jeśli nigdy się czegoś podobnego nie robiło. Jednak przejrzysta instrukcja krok po kroku nie pozostawia wątpliwości, co należy robić. Wystarczy wybrać kategorię (quiz wiedzy, a może quiz psychologiczny? Są też inne opcje do wykorzystania, w zależności od potrzeb), dodać zdjęcie (dbając, by nie naruszało praw autorskich, czyli znajdowało się w gronie tych oznaczonych do ponownego wykorzystania), wstęp zapowiadający treść i można szaleć z kolejnymi pytaniami. Można ich stworzyć kilkadziesiąt, przeciętnie jednak dziesięć do dwunastu to liczba optymalna. Dzięki temu nie ryzykujemy rozproszenia uwagi rozwiązującego ani jego znużenia.

Za pośrednictwem quizu można wyrazić swoją pasję i podzielić się nią, przedstawiając swoje hobby, miasto, ulubioną dziedzinę wiedzy, serial czy film. Kiedy decydujesz się wejść w opcję stwórz quiz, masz też dostęp do szerokich możliwości czysto praktycznych. Dla nauczyciela będzie to narzędzie do uprzyjemnienia nauki i urozmaicenia lekcji swoim uczniom. Dla przedstawiciela organizacji pożytku publicznego opcja promocji ważnej kampanii społecznej. To też ciekawy wytrych na imprezę, by zabawić przyjaciół w oryginalny sposób, inny niż zazwyczaj. Poza wszystkim obserwowanie przyrastającej liczby rozwiązań daje ogromną satysfakcję, zwłaszcza gdy towarzyszą temu komentarze zadowolonych użytkowników, zaskoczonych celnością wyniku. Z tego powodu warto, redagując swoje dzieło, poświęcić chwilę na indywidualne opisy każdego wyniku i urozmaicenie ich zdjęciami (ponownie wybranymi z grona oznaczonych do ponownego wykorzystania). Już dzisiaj podejmij próbę i stwórz quiz, ciesząc się przyjemnością, która płynie z zostania docenionym autorem.

O Autorze

Karolina