Różności

Quizy, czyli miły sposób na spędzanie wolnego czasu w sieci

Napisane przez Karolina

Potrafią naprawdę uzależniać: po zakończeniu jednego chce się rozwiązać jeszcze jeden i jeszcze jeden, już ostatni… Czasami doprowadzają do rozpaczy, kiedy bezlitośnie ujawniają braki w naszej wiedzy ogólnej, do których wolelibyśmy się nie przyznawać. Bywają radosną rozrywką, grzeszną rozkoszą i ambitnym wyzwaniem.

Każdy, kto lubi quizy, wie, gdzie w sieci szukać tych najlepszych. Najlepszych, czyli jakich? Na pewno obejmujących liczne kategorie, każdy z nas jest przecież inny i co innego go interesuje. W przypadku quizów wiedzy szukamy przekrojowych, sprawdzających wiedzę ogólną, ale również poświęconych konkretnej, czasami zupełnie nietypowej dziedzinie. Może to być matematyka, literatura, ale również np. lotnictwo czy wynalazki. Liczy się staranność pytań, poprawność sugerowanych odpowiedzi i zróżnicowany poziom pytań, pozwalający na stopniowanie przyjemności z zabawy.

W quizach psychologicznych z kolei najważniejsza jest celność. Pytania powinny być przemyślane i ułożone w ten sposób, by celnie odwoływać się do cech charakteru rozwiązującego i niepostrzeżenie prowadzić go do zaskakującego wyniku, dzięki któremu faktycznie dowie się o sobie czegoś nowego i ciekawego. Zupełnie nietrafione wyniki, dalekie od rzeczywistości, mogą naprawdę zniechęcić do podejmowania dalszych prób. Oczywiście nie należy tego jednak traktować zbyt poważnie – przymrużenie oka jest istotne, w końcu quizy mają być zabawą, a nie deklaracją prawdy objawionej.

Tym, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w dziedzinie quizów i ich rozwiązywania, można z czystym sumieniem polecić portal QuizMe.pl, ponieważ spełnia on całkowicie wszystkie powyższe kryteria i zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wybrednych rozwiązujących. Tworzeniem quizów na portalu zajmują się prawdziwi pasjonaci, których kreatywność i zaangażowanie nie mają sobie równych. A to się czuje i docenia. Tylko, rzecz jasna, trzeba uważać, by nie popaść w absolutne uzależnienie… co najwyżej pozostać przy uzależnieniu kontrolowanym!

O Autorze

Karolina