Różności

Quizy dla dzieci. Kreatywna przyjemność dla najmłodszych

Napisane przez Karolina

Dbałość o rozwój dziecka to jedna z największych trosk każdego rodzica i opiekuna. Pragniemy, by dziecko zdobywało nowe umiejętności, pozyskiwało wiedzę, szlifowało talenty, ale również pielęgnowało w sobie kreatywność i wyobraźnię.

Bardzo przyjemną metodą zachęcającą najmłodszych do wysiłku intelektualnego są quizy dla dzieci, które mogą rozwiązywać w towarzystwie rodziców bądź samodzielnie. Wśród quizów skierowanych do naszych pociech można znaleźć rozmaite rodzaje sprawdzianów. Niektóre z nich mają po prostu dostarczyć przyjemności, zanurzając dziecko w świat jego ulubionych opowieści, filmów i bajek, jednocześnie jednak testując umiejętność koncentrowania się i gromadzenia w pamięci szczegółów dotyczących bohaterów czy fabuły. Dziecko styka się również z przekrojowym ujęciem tematu, kiedy quiz skupia się na więcej niż jednym elemencie, np. gromadzi pytania dotyczące kilku różnych telewizyjnych bajek albo zadaje pytanie, jak dobrze znasz baśnie.

Ta umiejętność przeskakiwania z tematu na temat okaże się kiedyś przydatna podczas nauki szkolnej. Dla dzieci nieco starszych sprawdziany podstawowej wiedzy z zakresu szkoły podstawowej, czy to ogólnej, czy dotyczącej określonego przedmiotu, to wygodne narzędzie pielęgnowania i porządkowania wiadomości. W ten prosty sposób można przekonać się, jaki jest poziom naszego przygotowania choćby przed klasówką. Kto wie, może właśnie quizy dla dzieci zrodzą pasję poszukiwania wiedzy, która zaowocuje w przyszłości, w dorosłym życiu?

O Autorze

Karolina