Różności

Quizy – jak ich nie kochać?

Napisane przez Karolina

Coraz bardziej popularne i coraz chętniej rozwiązywane, stały się dla wielu osób bardzo przyjemną internetową rozrywką. Bo też kto nie chciałby się przekonać, że jest mądrzejszy, aniżeli mu się wydawało, dysponuje wiedzą większą niż przeciętna albo ma fajne, pozytywne cechy, których istnienia nawet u siebie nie podejrzewał?

Dobre quizy dają odprężenie i relaks, ale są też niezłą gimnastyką umysłu, a ten, jak wiadomo, trzeba utrzymywać w dobrej kondycji, jeżeli ma nam posłużyć do późnych lat. Każdy może dla siebie znaleźć coś, co mu najbardziej odpowiada. Dla jednych będą to klasyczne quizy wiedzy z różnych dziedzin, czasami bardzo specjalistycznych, ale też zupełnie ogólne, na przykład sprawdzające stopień opanowania poprawnej polszczyzny. Dla innych szczególnie atrakcyjne są łamigłówki i zagadki, wymagające kombinowania i logicznego myślenia, połączenia ścisłego umysłu ze spostrzegawczością, kreatywnością i wyobraźnią.

Jeszcze inni zanurzają się z przyjemnością w gąszcz quizów psychologicznych, by dowiedzieć się o sobie nowych, interesujących rzeczy i może nawet uzyskać jakąś drobną wskazówkę czy radę w odniesieniu do radzenia sobie z emocjami albo rozwiązywania problemów w relacjach międzyludzkich. Quiz, niezależnie od formy, którą przyjmuje, jest co prawda angażujący, ale jednocześnie nie wymaga męczących zabiegów. Kilkanaście pytań – i dobiegamy do celu. Pytania są prosto sformułowane, konkretne, często odwołują się do wrażeń wizualnych i szybkich skojarzeń. Innymi słowy to rozrywka z klasą, która daje przyjemność, nie żądając nic w zamian. Chociaż… od dobrych quizów można się też trochę uzależnić!

O Autorze

Karolina