Różności

Sprawdzian z biologii klasa 8 – Puls życia

Napisane przez Karolina

Klasa ósma, jak przystało na zakończenie nauki w szkole podstawowej, podejmuje najbardziej ambitne tematy dotyczące biologii. Wymaga to sporego wysiłku intelektualnego, ponieważ podejmowane kwestie są złożone i nie jest łatwo je opanować.

Sprawdzian z biologii klasa 8 – Puls życia przekrojowo odnosi się do wiedzy nabytej na lekcjach biologii prowadzonych w oparciu o podręcznik wydawnictwa Nowa Era. Istotą nauki biologii w klasie ósmej są przede wszystkim dwie kwestie – człowiek i jego relacja ze środowiskiem oraz zagadnienia genetyki. Sprawdzian z biologii klasa 8 dział 1 odnosi się do tego ostatniego tematu, zahaczając o informacje dotyczące dziedziczenia, chromosomów, mutacji genetycznych, zmienności cech, genotypów i tak dalej.

Sprawdzian z biologii klasa 8 dział 2 koncentruje się na ewolucji gatunków, zapoznając uczniów między innymi z koncepcjami Darwina. Kolejny rozdział zahacza o kwestie związane z ochroną środowiska: sprawdzian z biologii klasa 8 dział 3 dotyczy bowiem ekologii. Zamknięciem całości jest sprawdzian z biologii klasa 8 dział 4, gdzie istotą są relacje człowieka ze środowiskiem naturalnym i wpływ – pozytywny i negatywny – podejmowanych przez niego działań.

O Autorze

Karolina